Με την Αναγέννηση Σχηματαρίου θα αναμετρηθεί ο Αίολος στην πρώτη αγωνιστική του Κυπελλού Ερασιτεχνών, όπου προέκυψε από την κλήρωση, που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο.
Δήλωσαν συμμετοχή όλες οι ομάδες, μεταξύ αυτών και ο Κυπελλούχος Ευρυτανίας Αίολος. Η ομάδα του Προφήτη Ηλία θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Αναγέννηση Σχηματαρίου, που αναδείχθηκε κυπελλούχος στην ΕΠΣ Βοιωτίας. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί την Τετάρτη 5 Απριλίου, ενώ ο νικητής θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο (εκτός έδρας) τον νικητή του ζευγαριού Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου.
Αναλυτικά τα ζευγάρια έχουν ως εξής:
1ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως
2. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΓΣ Προσοτσάνης
3. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
2ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Μακεδονικός Βεύης – ΠΟ Τριγλίας
2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης – ΑΕ Αλεξάνδρειας
3. Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
3ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων
2. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών
3. Καστοριά – Θύαμις Καστρίου
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
4ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Λαμίας
2. ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρός
3. ΑΕ Ποσειδών ΠΠΠ – Αχιλλέας Φαρσάλων
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
5ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Απόλλων Πάργας – Φωκικός
2. Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου
3. Αίολος Καρπενησίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
6ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ψαχνών – Αστέρας Βλαχιώτη
2. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΑΟ Ατλαντίς
3. Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Λεωνίδιο
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
7ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ξυλοκάστρου – Καλαμάτα
2. ΑΟ Κατασταρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
3. ΑΟ Σάμης – Πανηλειακός
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
8ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. ΑΟ Σουρμένων – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
2. ΑΟ Σύρου – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
3. Ηρακλής Θυμιανών – Διαγόρας Ρόδου
Χωρίς αγώνα ο ΑΠΟ Κερατσίνι
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 3 – Νικητής 1
Νικητής 2 – ΑΠΟ Κερατσίνι
9ος όμιλος
2η αγωνιστική (12/4)
1. Ερασιτέχνες Πλατανιά – Ηρόδοτος
2. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας
3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 2
Πρόγραμμα
1η αγωνιστική: Τετάρτη 5/4,
2η αγωνιστική: Τετάρτη 12/4,
3η αγωνιστική: Τετάρτη 19/4,
4η αγωνιστική: Τετάρτη 26/4,
5η αγωνιστική: Τετάρτη 3/5,
6η αγωνιστική: Τετάρτη 10/5,
7η αγωνιστική: Σάββατο 20/5 (Τελικός)
Πηγή: sportsup.gr