Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024

[Tae kwon do] Σαρώνει ο σύλλογος του Μεγαλοχωρίτη Θοδωρή Ζηνέλη: 18 μετάλλια στο 7ο kim-liu - 4 “χρυσοί” Ευρυτάνες

Σπουδαίες διακρίσεις κατέγραψε για μια ακόμα φορά ο Αίαντας του Θοδωρή Ζηνέλη, καθώς κατέκτησε 18 μετάλλια, εκ των οποίων 4 από Ευρυτάνες αθλητές.

7

Ο Αίαντας του Μεγαλοχωρίτη Θοδωρή Ζηνέλη κατέκτησε στη διοργάνωση “7ο KIM –LIU”, που πραγματοποιήθηκε μεταξύ 143 σωματείων και τη συμμετοχή 1700 αθλητών την πρώτη θέση στη γενική κατάταξη, κερδίζοντας 11 χρυσά, 3 ασημένια και 4 χάλκινα μετάλλια.

Την πρώτη κιόλας ημέρα των αγώνων ο Αίαντας  κατέκτησε επτά (7) χρυσά μετάλλια, εκ των οποίων τα τέσσερα (4) εξ’ αυτών από Ευρυτάνες αθλητές του συλλόγου, που ήταν οι ακόλουθοι: Λάμπρης Γιώργος, Παππάς Ελευθέριος, Γεωργίου Μελίνα και Γεωργίου Αγγελική.

Ο Αίαντας ευχαριστεί τους αθλητές του για την αγωνιστικότητα και την κατάθεση ψυχής που έκαναν και τους γονείς για την αμέριστη συμπαράστασή τους.