Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024

Την πρώτη νίκη στη Β' Ε.Π.Σ. κατέκτησε ο Απεραντιακός, κερδίζοντας με 5 - 3 του Ραπτοπούλου, που αγωνίστηκε με 10 ποδοσφαιριστές

Ο Απεραντιακός με ανατροπή του σκορ στο β’ ημίχρονο επικράτησε με 5-3 του Ραπτοπούλου, που αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με 10 παίχτες (3/6, 17:30).

1

Η Δόξα παρά το γεγονός πως κατέβηκε με μόλις 10 ποδοσφαιριστές, προηγήθηκε τρεις φορές, κάνοντας το 0-1 μόλις στο πρώτο λεπτό. Ήταν αξιόμαχη στο πρώτο μέρος έχοντας ορισμένες ευκαιρίες, ενώ ο Απεραντιακός ισοφάρισε δύο φορές, είχε και δύο δοκάρια, όμως πήγε στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ.

Στο β’ μισό, όμως κυριάρχησε του αντιπάλου, δεν απειλήθηκε καθόλου και σκοράροντας τρεις φορές ανέτρεψε το σκορ και πήρε τη νίκη.

2

* Χατ-τρικ για τον κορυφαίο του αγώνα Καρδαμπίκη.

* Την πρώτη θέση κατέκτησε και μαθηματικά ο Απεραντιακός, που θα αγωνιστεί στον τελικό με τον νικητή του α’ ομίλου (Κρίκελλο ή Καρπενήσι).

* Τις προσπάθειες του γιου του Δημήτρη παρακολούθησε ο παράγοντας της ΕΠΣ και παρατηρητής αγώνα Βασίλης Κατσίκης.

4

Γκολ
: (13’) Θ. Τσιαμάκης, (31’, 52’, 53’) Καρδαμπίκης, (66’) Ανδρεάκης - (1’) Θεοφ. Παπαδήμος, (14’) Πιπέρας, (33’) Ι. Παπαδημητρίου. Δοκάρια: (3’ κόρν.) Καρδαμπίκης, (20’) Θ. Τσιαμάκης

Συνθέσεις ομάδων

Απεραντιακός (--): Σκαρμούτσος, Ζαρμακούπης, Β. Κουτσοθανάσης, Κουτσοθανάσης, Κ. Τσιαμάκης (46’ Κατσίκης), Αρβανίτης, Καρδαμπίκης, Α. Τσιαμάκης, Κων. Τσιαμάκης, Ανδρεάκης, Θ. Τσιαμάκης.

Ραπτόπουλο (Π. Φλώτσιος): Ντάλλης, Πέτσας, Ι. Παπαδημητρίου, Μύτας, Α. Παπαδημητρίου, Στασινός, Πιπέρας, Μπράζιας, Θεοφ. Παπαδήμος Θ. Παπαδήμος.

Διαιτητής: Δημήτρης Κουρλός. Βοηθοί: Μαρία Χρυσαφοπούλου - Θοδωρής Κατσαρός (ΕΠΣ Ευρυτανίας)