Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024

Ακάθεκτος ο Κεραυνός Κρικέλλου, κέρδισε με 5 - 3 την Ακαδημία ΠΑΟΚ και πέτυχε την 4η νίκη του σε ισάριθμες αναμετρήσεις

Την τέταρτη νίκη του σε ισάριθμα ματς πέτυχε το Κρίκελλο επικρατώντας με 5-3 της ΑΠ. ΠΑΟΚ (3/6, 17:30).

1

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ ο Κεραυνός επικράτησε της Ακαδημίας ΠΑΟΚ με σκορ 5-3. Οι Κρικελλιώτες ήταν ανώτεροι και βρέθηκαν προηγούμενοι με 0-3 μόλις στο 17’, ενώ κλείνοντας το ημίχρονο στο 0-4, οδήγησαν σε τυπική διαδικασία το β’ μέρος. Στο δεύτερο μισό, ο ΠΑΟΚ πίεσε πιο ψηλά και μείωσε σε 1-4, ενώ έκλεισε τον αγώνα στο πιο… τιμητικό 3-5.

* Κορυφαίος του αγώνα ο Κοσσοβάς, που έχει περάσει (και) από τα Γιάννινα.

* Πρώτο παιχνίδι για τον βοηθό διαιτητή Κώστα Λέρη.

2

* Μόνο νίκες μετράει στις 4 πρώτες αγωνιστικές η ομάδα του Κρικέλλου.

* Λόγω τραυματισμού του, στο ημίχρονο ο Φούκας έκατσε κάτω από την εστία και “μέσα” έπαιξε ο Πατλιάς.

Γκολ: (54’ αυτογκόλ) Τσιμιτσέλης, (74’ πέν.) Ρέπας, (88’) Χρυσαφόπουλος - (1’ φάουλ, 15’) Κοσσόβας, (17’) Γιαννακόπουλος, (30’) Μπεσλεμές, (62’ πέν.) Σαρρής