Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024

"Βαριά" ήττα για την ομάδα εφήβων της ΠΑΚ από τον Έσπερο στη Λαμία με 81-28. Την Αναγέννηση Λαμίας υποδέχονται τη 2η αγωνιστική οι Ευρυτάνες

Με τραγική εμφάνιση στο τρίτο δεκάλεπτο οι έφηβοι της ΠΑΚ διασύρθηκαν από τον Έσπερο στη Λαμία με 81-28 (Κυριακή 25/9, ΔΑΚ Λαμίας).

1

Οι Ευρυτάνες για ένα ημίχρονο κόντραραν στα ίσια τους ανώτερους -ποιοτικά- Φθιωτούς, όμως το καταστροφικό τρίτο 10λεπτο έφερε το 30-0 (!) ως επιμέρους σκορ, στοιχείο αποτρεπτικό για κάτι καλύτερο στον αγώνα και περαιτέρω ανάλυσή του.

Κυρίαρχος σε όλους τους τομείς ο Έσπερος πήρε πολλά επιθετικά ριμπάουντ και ευκαιρίες για δεύτερες και τρίτες επιθέσεις, σπάζοντας εύκολα την άμυνα με drives.

10λεπτα: 17-11, 29-20, 59-20, 81-28

* Στους 27 πόντους σταμάτησε ο Μαντζούκας, διψήφιος ο Ευρυτάνας Νούλας (11)