Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024

Τρία γκολ και δύο αποβολές στο φετινό ντεμπούτο του Κώστα Διώτη στη Γ' Εθνική κατηγορία (Α.Ο. Σελλάνων - Νίκη Βόλου 1 - 2)

Ο Κώστας Διώτης της ΕΠΣ Ευρυτανίας ήταν ο ρέφερι της αναμέτρησης Α.Ο. Σελλάνων-Νίκη Βόλου, που έληξε με σκορ 1-2.

diotissss

Οι Βολιώτες προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με αυτογκόλ του Αρχοντή, που γύρισε λανθασμένα τη μπάλα στον τερματοφύλακά του, ενώ πέντε λεπτά μετά (14’) η τραγική έξοδος του Κουτσόπουλου έφερε το εύκολο 0-2 από τον Μωυσίδη.

Η γηπεδούχος μείωσε στο 37’, με τον Ερβίστ, ο οποίος αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις, ενώ από το 71’ έπαιζε με 10 παίχτες η Νίκη, καθώς ο Διώτης απέβαλε με 2η κίτρινη τον Τζιώρα. Στην αναμέτρηση της 2η αγωνιστικής, που διεξήχθη την Κυριακή 8/10, βοηθοί του ήταν οι Καλύβας, Δόσκορης της ΕΠΣ Φθιώτιδας.