Τρίτη, 23 Απριλίου 2024

Εντός έδρας ήττα από τον Αλμυρό γνώρισε ο ΑΠΟΚ, με σκορ 1-2. Επόμενος αντίπαλος ο Οπούντιος Μαρτίνου - [Πλούσιο φωτορεπορτάζ]

Εντός έδρας ήττα γνώρισε ο ΑΠΟΚ από τον Αλμυρό με σκορ 1-2. Οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν καλύτερα ως πιο έμπειρη ομάδα το παιχνίδι και πήραν δίκαια τη νίκη.

1

Άξιος συγχαρητηρίων ο ΑΠΟΚ, που έδειξε πως διαθέτει στιβαρή ομάδα και δεμένο σύνολο, που παλεύει με όλες του τις δυνάμεις τα παιχνίδια.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Κυπτίου που πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του: το πρώτο στο 28ο λεπτό με άψογο σουτ εντός περιοχής και το δεύτερο στο 81ο λεπτό με πλασέ σε αντεπίθεση και παράλληλη σέντρα του Κοντοβά από δεξιά. Ο ΑΠΟΚ μείωσε με κοντινή προβολή του Κακκάβα στο 84ο λεπτό μετά από ασίστ του Γενιτσαρόπουλου.

Την ερχόμενη Τετάρτη ο ΑΠΟΚ υποδέχεται και πάλι στο Καρπενήσι τον Οπούντιο Μαρτίνου, στα πλαίσια της 4ης (εμβόλιμης) αγωνιστικής.