Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024

Ήττα-πισωγύρισμα με 1-2 για το Βελούχι στο Καρπενήσι από τον Α.Ο. Σελλάνων - Δεύτερη σερί νίκη για τους Καρδιτσιώτες

Ήττα-πισωγύρισμα υπέστη ο ΑΠΟΚ που ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από τα Σέλλανα για την 8η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (Εθνικό στάδιο Καρπενησίου, 12/11, 15:00).

1

Το Βελούχι έκανε ιδανικό ξεκίνημα στον αγώνα, καθώς πέτυχε γκολ από τα… αποδυτήρια, κάνοντας το 1-0 μόλις στο 4ο λεπτό.  Οι Καρδιτσιώτες είχαν μέτρια εικόνα στο πρώτο μέρος και κινδύνευσαν με δεύτερο γκολ, όμως το 1-0 δεν άλλαξε στο πρώτο 45λεπτο. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ ανώτεροι: έβγαλαν πίεση και πέτυχαν δύο γκολ εκ των οποίων το δεύτερο-δώρο του τερματοφύλακα και πήραν έτσι με ανατροπή τη νίκη.

Τα γκολ

Στο 4’, έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Γενιτσαρόπουλου για τον Μπακαλίδη, ο οποίος μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και με χαμηλό διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ για τον ΑΠΟΚ (1-0).

Στο 53’, κόρνερ Τζάνης, γύρισμα του Χάδιαρη, ο Θεοδωρόπουλος έστρωσε στον Βουκομάνοβιτς, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι με σουτ στην ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 68’, σουτ του Μαρούδα εκτός περιοχής ο Λαμπρόπουλος υπέπεσε σε ολέθριο λάθος, χάνοντας τον έλεγχο της μπάλας που κατέληξε στα δίχτυα γκολ (1-2).

Στο 73’ ο Μπακαλίδης έχασε σπουδαία ευκαιρία όταν πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και την τελευταία στιγμή βρήκε στον Μάττα και πέρασε κόρνερ. Από τα κόρνερ του Δικαιόπουλο, ο Κατσαδούρος έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, όμως ο Κουτσόπουλος μπλόκαρε σταθερά.