Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024

10η αγωνιστική Γ' Εθνικής: "Βαριά" εντός έδρας για τον ΑΠΟΚ με 0-4 από τη Θήβα. Δίκαιο διπλό για τους ανώτερους Βοιωτούς

Στο ίδιο έργο θεατές για μία ακόμα φορά οι εντός έδρας αγώνες του ΑΠΟΚ, καθώς ο "ιστορικός" είχε θετική παρουσία στο πρώτο μέρος, όμως δε μετουσίωσε σε γκολ τις φάσεις που είχε.

1

Το Βελούχι ήταν καλύτερο στο πρώτο 20λεπτο απώλεσε όμως δύο καλές ευκαιρίες (ένα δοκάρι-κεντρική φωτο), όμως στη συνέχεια δέχτηκε το 0-1, που ήταν η αρχή για το... διπλό.

Στο β' ημίχρονο, οι αλλαγές, η κούραση, αλλά και η ποιοτική ανωτερότητα των Βοιωτών, οι οποίοι έχασαν αρκετές φάσεις έφεραν το τελικό αποτέλεσμα στο 0-4.

Οι Ευρυτάνες στο 0-3 έχασαν δύο σπουδαίες ευκαιρίες για τη μείωση του σκορ, ενώ η Θήβα έβγαλε και 4ο γκολ στην εκπνοή.

Σκόρερ: (22', 90') Αργυρίου, (51', 67') Κάρλος. Δοκάρια: (5') Κακκάβας - (79' φάουλ) Σένκα.