Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024

Σπουδαίο διπλό για τον Λεβαδειακό στα Γιάννενα, με τον Λιάγκα εκ νέου στη βασική 11άδα (ΒΙΝΤΕΟ)

Πολύ σημαντική νίκη σημείωσε στα Γιάννενα ο Λεβαδειακός, που επικράτησε του ΠΑΣ 1-0 με γκολ του νεοαποκτηθέντα Μεχία στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι Βοιωτοί, με τον Ευρυτάνα αμυντικό Πάνο Λιάγκα ξανά σε θέση βασικού, συνέχισαν τις εντυπωσιακές τους εμφανίσεις το τελευταίο διάστημα και πέρασαν στην 3η θέση της βαθμολογίας (23 βαθμοί).liagkas-me-PAS

«Μεγάλη νίκη!!!», έγραψε μετά το τέλος του αγώνα ο Λιάγκας, ο οποίος περιόρισε τα επιθετικά όπλα των γηπεδούχων και συνέβαλε σημαντικά σε μια ακόμα νίκη για την ομάδα του· αποτελεί πλέον βασικό στέλεχος των Βοιωτών.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Σκόνδρας, Καρτάλης, Λιάσος, Νάουμετς (64' Νικολιάς), Ξύδας, Κρίζμαν, Λέο.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σωτήρης Αντωνίου): Μπάγιτς, Άνγκουα, Αργυρόπουλος, Βήχος, Λιάγκας, Κονέ, Καραχάλιος, Κοζορώνης (65' Μεχία), Ιωαννίδης (70' Πολέτο), Ενομό (56' Μάντζιος), Συμελίδης.