Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024

ev media-logo

Επιτυχιών συνέχεια για την ΑΛΑΚ, δύο αθλητές της στο βάθρο στον αγώνα drift του Μαραθώνα

raptis-drift-loutraki2020

Το Σαββατοκύριακο 5-6 Σεπτεμβρίου 2020, διεξήχθη στον Μαραθώνα, χωρίς την παρουσία θεατών, ο τρίτος γύρος του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Drift. Η παρουσία των Καρπενησιωτών οδηγών ήταν για ακόμα μία φορά πολυπρόσωπη και άκρως επιτυχημένη, καθώς δύο οδηγοί της ΑΛΑΚ ανέβηκαν στο βάθρο των νικητών στην κατηγορία Street Legal.

Πιο ειδικά, ο Πάνος Ράπτης, με Nissan 200SX, έδωσε συνέχεια στο σερί εξαιρετικών εμφανίσεων και μέσα από διαδοχικά εντυπωσιακά περάσματα έφθασε στον μεγάλο τελικό, κερδίζοντας τελικά τη 2η θέση (κατηγ. Street Legal). Στο βάθρο ανέβηκε και ο Γιάννης Παπαβασιλείου (BMWE36), που ήταν σταθερός και θεαματικός από την αρχή του αγώνα και αναδείχθηκε στην 3η θέση.

Την ίδια στιγμή, ο Θανάσης Παχής (BMW E36) προκρίθηκε ως 15ος στις διπλές μάχες αλλά δεν κατάφερε να περάσει στην 8άδα, ενώ οι Κώστας Τσιάκας (Opel Ascona) και Γιώργος Θεοδωρογιάννης (SubaruSti) στάθηκαν άτυχοι, αντιμετώπισαν μηχανικά προβλήματα και δεν πήραν εκκίνηση.