Σάββατο, 20 Απριλίου 2024

Άδικη ήττα στις καθυστερήσεις για τους Παίδες Ευρυτανίας (1-2 από τη Φωκίδα)

Άτυχοι οι παίδες της Ευρυτανίας, καθώς δέχτηκαν το γκολ της ήττας (1-2), στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

1

ΠΑΙΔΕΣ: Ευρυτανία - Φωκίδα  1 - 2
Εξαιρετικά άτυχα η ομάδα παίδων της ΕΠΣΕ καθώς έφτασε στην πηγή, για να πάρει τον πρώτο της βαθμό, αλλά δέχτηκε το 1 - 2 στις καθυστερήσεις. Η Φωκίδα ήταν καλύτερη στη γενική εικόνα του αγώνα, όμως οι παίδες Ευρυτανίας κέρδισαν τις εντυπώσεις.

Οι γηπεδούχοι επέδειξαν μαχητικό πνεύμα και παρά το 0 - 1 των αντιπάλων αντέδρασαν και ισοφάρισαν άμεσα με προσωπική ενέργεια του Βουτσέλη, που “άδειασε” και τον Τρόπουλο. Στο δεύτερο μισό η ΕΠΣΦ, που είχε δύο δοκάρια -χωρίς όμως να απειλήσει περισσότερο- εκμεταλλεύτηκε μια αδράνεια στο κέντρο άμυνας και σκόραρε, παίρνοντας το διπλό.

Σκόρερ: (38’) Βουτσέλης - (35’) Ματσούκας, (80’+1) Φραγκούλης. Δοκάρια: (46’) Μουζοκές, (56’ κόρν.) Λιακώνης.

Το δοκάρι του Μουζοκέ
5

Το δοκάρι με εκτέλεση κόρνερ σημάδεψε ο Λιακώνης
6

Συνθέσεις ομάδων

Ευρυτανία (Γιώργος Χρυσαφόπουλος): Νικοπολίδης, Βουτσέλης (78’ Τσιουγκρής), Τσούκας, Μπίκας, Δροσίνης (41’ Κελεσίδης), Τσάρας, Β. Τριανταφυλλόπουλος, Φλωράκης (41΄ Αθ. Τριανταφυλλόπουλος), Καμαρέτσος, Καώνης (41’ Παπαροιδάμης), Μπουμπουρής (73’ Καραντάνας)

Φωκίδα (Παναγιώτης Καραχρήστος): Τρόπουλος, Βασιλείου, Λιακώνης, Ματσούκας, Μαναισάκης, Καρανάσος, Λυμπέρης (54’ Γιαγκλίτσης), Λίβας, Φραγκούλης, Μουζοκές, Μπιλέρης.

Διαιτητής: Σπύρος Καλυβόπουλος. Βοηθοί: Καλλιρόη Μίζαλου - Γιώργος Γαλανόπουλος (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας).

Επίσης…

* Το πρώτο γκολ ήταν το κέρδος για τους παίδες ΕΠΣΕ, που έχασαν τον βαθμό στην τελευταία φάση του αγώνα.

* Παρόντες στο γήπεδο για την ΕΠΣ Ευρυτανίας ο υπάλληλός της Διονύσης Βονόρτας, ο βοηθός προπονητή Δημήτρης Αθανασόπουλος, ο Πρόεδρος επιτροπής πρωταθλήματος Νίκος Δροσίνης, ο υπεύθυνος Μικτών ομάδων Βασίλης Κατσίκης και ο αναπληρωτής Γραμματέας Πάνος Παπαδημητρίου.