Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024

Σήμερα, Τετάρτη στις 16:00, η αναμέτρηση Αίολος - Αναγέννηση Σχηματαρίου για το Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας

Σήμερα, Τετάρτη 5 Απριλίου στις 16:00 ο Αίολος "ρίχνεται στη μάχη" του κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας.

aioloskip17

Στην α' φάση, όπως ανακοίνωσαν τα “Ευρυτανικά Νέα” με σχετικό ρεπορτάζ στην έντυπη και ηλεκτρονική έκδοση, θα φιλοξενήσουν στο Εθνικό στάδιο Καρπενησίου την Κυπελλούχο Βοιωτίας Αναγέννηση Σχηματαρίου.

Τον αγώνα Αίολος - Αναγέννηση Σχηματαρίου θα σφυρίξει ο Γιάννης Μπλούνας, με βοηθούς τους Γιώργο Λιτοσελίτη και Βασίλη Καλύβα, όλοι της ΕΠΣ Φθιώτιδας. Παρατηρητής διαιτησίας είναι ο Πάνος Καψάλης, από την Ένωση Αιτωλοακαρνανίας.

Ο Αίολος κατέκτησε το κύπελλο με 1-0 επί του ΑΠΟΚ, με πέναλτι του Ρούσση πέντε λεπτά πριν το φινάλε, ενώ η Αναγέννηση με το ίδιο σκορ του Αμβρυσσέα Διστόμου με υπέροχο τέρμα του Μπινιάκου στο 18ο λεπτό. Άξιο αναφοράς είναι το γεγονός πως το Δίστομο κέρδισε εντός και εκτός του Σχηματάρι με 5-1 και 2-0, αντίστοιχα.

Την ίδια ώρα αρχίζει και η αναμέτρηση του Κυπελλούχου Σκουφά Κομποτίου με την Κυπελλούχο Αιτωλοακαρνανίας Α.Ε. Μεσολογγίου, από την οποία θα προκύψει ο επόμενος αντίπαλος για τον Αίολο ή το Σχηματάρι.