Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024

[B' EΠΣ Ευρυτανίας] Ασταμάτητο εξπρές ο Κεραυνός Κρικέλλου - Τρίτη διαδοχική νίκη, επικρατώντας με 4-1 της Ακαδημίας "Καρπενήσι 2002"

Εύκολη νίκη που συνδυάστηκε με καλή εμφάνιση πέτυχε το Κρίκελλο (4-1 την Ακαδημία), διατηρώντας έτσι το απόλυτο (28/5, 13:00).

1

Το Κρίκελλο πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, κερδίζοντας δίκαια την ακαδημία. Κλείνοντας όλους τους διαδρόμους στην άμυνα έπαιξε κυρίως από τον άξονα και προηγήθηκε με 2-0 μόλις στο 20λεπτο.

Η ακαδημία επιδίωξε να επιστρέφει χτυπώντας από τα άκρα και μείωσε σε 2 - 1 πριν την ανάπαυλα. Στο β’ ημίχρονο, ο Κεραυνός “άστραψε” άλλες δύο φορές και έχασε κλασικές ευκαιρίες για ακόμα μεγαλύτερο σκορ.

2

* Πολύ καλή εμφάνιση για τον νεαρό Νικοπολίδη, που σταμάτησε αρκετές κλασικές ευκαιρίες των "ροσονέρι".

* Πρώτο παιχνίδι στην Ευρυτανία για τον βοηθό Νίκο Παπαρούπα.

Γκολ: (16’ κόρν.) Αγγελακόπουλος, (20’, 63’) Γιαννακόπουλος, (56’) Χ. Μπεσλεμές – (42’) Τσούκας.

3

Συνθέσεις ομάδων

Κρίκελλο (Ν. Κατσιάρης): Κουτσιαύτης, Μπούρας, Σ. Μπεσλεμές, Τσάρας, Αν. Τσιμιτσέλης (64’ Τσιόβολος), Ε. Σαρρής, Π. Βλάχος (70’ Α. Σαρρής), Κ. Βλάχος, Γιαννακόπουλος, Αγγελακόπουλος, Χ. Μπεσλεμές.

Καρπενήσι 2002 (Δ. Αντωνίου – Χ. Καλαμπάκας): Νικοπολίδης, Γαλανός (25’ Τριανταφυλλόπουλος), Παπανικολάου, Β. Μπίκας, Καραμπάς, Α. Τόλης, Μπομποτσιάρης, Ν. Τόλης, Καμαρέτσος (65’ Π. Μπίκας), Κελεσίδης (46’ Ανδρέου), Τσούκας.

Διαιτητής: Λάμπρος Κολοκώτσιος. Βοηθοί: Στέλιος Σώμαλης - Νίκος Παπαρούπας (ΕΠΣ Ευρυτανίας)