Τρίτη, 23 Απριλίου 2024

Με θετική παράδοση και στόχο να... τριτώσει το καλό ο ΑΠΟΚ την Κυριακή στο Εθνικό στάδιο τον Αλμυρό (15/10, 16:00)

ΑΠΟΚ και Αλμυρός αναμετρώνται την Κυριακή 15 Οκτωβρίου για την 3η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

apokalmiros
Το γκολ του Λάκη Αναστασόπουλου στο 82ο λεπτό: ΑΠΟΚ-Αλμυρός 1-0 (18 Δεκεμβρίου 2011)

Οι δύο ομάδες τα… ξαναλένε μετά τη σεζόν 2011-2012, στα πλαίσια της Δ’ ερασιτεχνικής κατηγορίας. Τότε, το Βελούχι είχε επικρατήσει τόσο εντός, όσο και εκτός των Θεσσαλών και μάλιστα με το ίδιο σκορ: 1-0

Στις 18 Δεκεμβρίου 2011, για την 7η αγωνιστική της συγκεκριμένης κατηγορίας, το Βελούχι πήρε μεγάλη νίκη στο Καρπενήσι με 1-0 και σκόρερ τον Λάκη Αναστασόπουλο (νυν προπονητή της Ποταμιάς) με γκολ στο 82ο λεπτό.

apokalmir
H κεφαλιά του Λάκη Ααναστασόπουλου κατευθύνεται στα δίχτυα (ΑΠΟΚ-Αλμυρός 1-0, 18 Δεκεμβρίου 2011)

Ακριβώς, τρεις μήνες μετά, στις 18 Μαρτίου 2012 ο ΑΠΟΚ για την 18η αγωνιστική της Δ’ Εθνικής είχε αποδράσει από το Δημοτικό στάδιο Αλμυρού με 1-0 και σκόρερ τον Άλεξ Μπακαλίδη, με γκολ στις αρχές του αγώνα.

almurosapok
Ο Μπακαλίδης πανηγυρίζει έξαλλα το γκολ με κεφαλιά που πέτυχε στην έδρα του Αλμυρού  (Αλμυρός-ΑΠΟΚ 0-1, 18 Μαρτίου 2012