Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024

Γ' Εθνική κατηγορία-5η αγωνιστική: Νέα ήττα για τον ΑΠΟΚ στην έδρα του Διγενή Νεοχωρίου με σκορ 1-0 [20 φωτογραφίες από την αναμέτρηση]

Ανοιχτό παιχνίδι με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες είχε το παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής Διγενής Νεοχωρίου-ΑΠΟΚ Βελούχι.

1

Στο πρώτο μέρος, οι Ευρυτάνες είχαν καλή παρουσία, καθώς χτύπησαν στην κόντρα και είχαν τις ευκαιρίες τους, ώστε να πετύχουν γκολ.

Ωστόσο, διαμαρτύρονται έντονα για το ακυρωθέν γκολ του Ζαραβέλη στο 34ο λεπτό, με τον βοηθό να σηκώνει τη σημαία και να δείχνει πως η μπάλα πέρασε την τελική γραμμή σε εκτέλεση κόρνερ του Γενιτσαρόπουλου. Ο Διγενής είχε την κατοχή της μπάλας δημιούργησε φάσεις με κυριότερη το δοκάρι του Κατσαμάγκα.

Στο β’ μέρος, οι γηπεδούχοι άσκησαν πίεση, απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο και πέτυχαν το γκολ της νίκης στο 85 λεπτό με τον Σκόνδρα να σκοράρει με κοντινή λόμπα πάνω από τον Λαμπρόπουλο.

Περισσότερες λεπτομέρειες στα "Ευρυτανικά Νέα", που κυκλοφορούν την Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2017