Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024

7η αγωνιστική Γ΄Εθνικής: Ρήγας... ήταν ο ΑΠΟΚ!! Σπουδαία νίκη με 2-1 πέτυχε το Βελούχι μέσα στο Βελεστίνο

1

Ο ΑΠΟΚ παίζοντας με ψυχή και καρδιά πανηγύρισε σπουδαία νίκη βαθμολογικής και ψυχολογικής σημασίας, στην έδρα του Ρήγα Φεραίου. Τ

ο σκορ άνοιξε στο 8’ Γενιτσαρόπουλος, που εκμεταλλεύτηκε λάθος γύρισμα αμυνομένου, το 1-1 σημείωσε με πέναλτι-ανακάλυψη (σύμφωνα με τον παραρητηρή διαιτησίας) ο Νασιακόπουλος στο 35ο λεπτό, όμως η “χρυσή” αλλαγή του Φλωράκη πέτυχε με το πρώτο του γκολ στη Γ’ Εθνική ο Μπόγδανος το τελικό 1-2. Αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις ο Χατζηαθανασίου.

Στους έξι βαθμούς σκαρφάλωσε ο ΑΠΟΚ, ενώ στους επτά σταμάτησε ο Ρήγας. Την ερχόμενη Κυριακή το Βελούχι υποδέχεται στο Εθνικό στάδιο Καρπενησίου τα (ιδιαιτέρως ενισχυμένα) Σέλλανα, που σημείωσαν την πρώτη τους νίκη κόντρα στον Αλμυρό με 3-1 και φυσικά ζητά τη στήριξη του κόσμου για το δεύτερο σερί τρίποντο και τρίτο συνολικά.